| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |


Poprzedni temat «» Następny temat
Ładne pismo
Autor Wiadomość
Hawkeye 
Moderator na emeryturze
Tata Psychopata


Nick na CM: smalltomasz
Posty: 503
Skąd: Od rzeźnika wracam
Wysłany: 2009-01-09, 22:16   Ładne pismo

Według mnie to spory problem. Kiedyś w szkołach była kaligrafia, a obecnie większość ludzi bazgrze okropnie. Ja też. Chcę pisać ładnie, ale nie wiem gdzie robię błędy. Nie piszę też dostatecznie szybko pomimo niedbałego pisma. Czy macie dla mnie jakieś rozwiązanie? :)
 
     
musialmati 
"Coś Wiem" Winner
Obronca moralnosci


Nick na CM: kahn39/musialmati
Posty: 1468
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-01-09, 22:25   

Bez przesady, osobny temat dla tego? ;p Do szkoly!
E, ja pisze srednio ladnie. Wolniej wcale dla mnie nie oznacza ladniej. Ale i tak najgorszy jest jadlos, bo pani Molasy za kazdym razem, gdy oddaje mu prace pisemna mowi 'Przemek! Jeszcze raz mi tak bedziesz bazgral, to nie bede tego sprawdzala! Nie bede sie z tym meczyla' ;p
_________________
 
 
     
Kostek 
Ornitolog


Posty: 351
Skąd: Inąd
Wysłany: 2009-01-09, 22:35   

Ja kiedyś pisałem obrzydliwie, lecz na jakiejś biologii zmieniłem sobie, ot tak, charakter pisma. Teraz jest epicko obrzydliwy.
_________________
 
     
Hawkeye 
Moderator na emeryturze
Tata Psychopata


Nick na CM: smalltomasz
Posty: 503
Skąd: Od rzeźnika wracam
Wysłany: 2009-01-09, 22:56   

A powiem Ci, musiale, że to jest problem dość spory. Pismo przydaje się w różnych sytuacjach, chociażby do tego żeby móc rozczytać się ze swoich notatek (z tym nie mam problemu), ale także móc napisać list i nie mieć tylko nadziei, że druga osoba rozszyfruje nasze hieroglify.
 
     
Kostek 
Ornitolog


Posty: 351
Skąd: Inąd
Wysłany: 2009-01-09, 23:26   

Nie oszukujmy się, kto dziś pisze listy? ;]

Ale jak patrzę na idealne pismo koleżanek to mnie mdli. To jest trochę jak z tym einsteinowskim biurkiem - "jeśli bałagan na biurku świadczy o chaosie w głowie właściciela, to o czym świadczy absolutny na nim porządek?":P
_________________
 
     
Agiss 
Twórca logo


Nick na CM: Agiss
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-09, 23:31   

Kostek napisał/a:
Nie oszukujmy się, kto dziś pisze listy? ;]


Ja piszę!
 
     
bolger 


Nick na CM: bolger
Posty: 145
Skąd: to wszystko?
Wysłany: 2009-01-09, 23:32   

Świetny tekst, muszę zapamiętać.

Ja mam brzydkie pismo, jak piszę szybko, to właściwie tylko ja mogę się odczytać (fajne zabezpieczenie :-)). Jak się postaram, to da się odczytać. Nie przejmuję się tym, jest tyle ciekawszych zajęć na świecie. Tzn. pewnie z 3 lata temu nie podobało mi się to za bardzo, ale potem zauważyłem, że mimo corocznych gróźb nauczycieli moje prace są sprawdzane. Tak samo było z pracą na egzaminie gimnazjalnym, niestety mojemu koledze ta sztuka się nie udała i obcięli mu masę punktów ;P Od tego czasu mam to głęboko gdzieś (a jak nauczyciel PO
sprawdza zeszyty, to idę do którejś z klasowych kaligrafek).
 
     
Kostek 
Ornitolog


Posty: 351
Skąd: Inąd
Wysłany: 2009-01-09, 23:34   

Agiss napisał/a:
Kostek napisał/a:
Nie oszukujmy się, kto dziś pisze listy? ;]


Ja piszę!

Powinni Cię wystawiać w muzeum techniki :P
_________________
 
     
Agiss 
Twórca logo


Nick na CM: Agiss
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-09, 23:40   

Ale do listów czasem dorzucam płytki DVD! :D
 
     
Kostek 
Ornitolog


Posty: 351
Skąd: Inąd
Wysłany: 2009-01-09, 23:44   

Nie no, właściwie czasem chciałbym otrzymać papierowy list. Ale w zasadzie nie mam od kogo. Może z czasem uda się to zmienić, bo jest jakiś urok w tradycyjnej poczcie.

Ale tylko urok, bo ani wygody, ani praktyczności absolutnie się nie stwierdza :P

Choć mówi to ktoś, kto w życiu dostać właściwie tylko jeden porządny list.
_________________
 
     
Necron 
TRANSILVANIAN HUNGEER!


Nick na CM: Necron
Posty: 217
Skąd: Wszechświat
Wysłany: 2009-01-10, 10:38   

A ja bazgrolę strasznie , do tego stopnia,że co poniektórzy nauczyciele mówią,że nie będą sprawdzali moich prac.Ale i tak sprawdzają :).A list to ja ostatni raz pisałem 3 lata temu. :P
btw co poniektórzy twierdzą,że jestem dysgrafikiem,może i racja ;p
 
 
     
Miszk@ 

Nick na CM: Miszk@
Posty: 68
Skąd: Polska.
Wysłany: 2009-01-10, 11:37   

Skąd się bierze bazgrolenie? Przecież wszyscy uczyliśmy się w pierwszej klasie dokładnie tego samego "a", tego samego "b", itd. Nie wiem, bo sama piszę już nieco inaczej, choć moje "a" wciąż ma okrągły brzuszek. Za to robię zamiast laseczek takie pętle czasem. Ale ogólnie myśle, ze do pisma mojego nie ma co się czepiać.
Do Hawkeye
Cytat:
Chcę pisać ładnie, ale nie wiem gdzie robię błędy. Nie piszę też dostatecznie szybko pomimo niedbałego pisma.

Być może to dysgrafia.
Prawdopodobnie piszesz długopisem i możesz pisać nim pod dowolnym kątem - spróbuj przerzucić się na pióro, dzięki niemu będziesz mógł pisać tylko pod pewnymi kątami i z pewnym naciskiem, co będzie łatwiejsze w pisaniu "normalnych" liter.

PS. Obczajcie to: http://czasdzieci.pl/krak...id,3581039.html O__O'
Ostatnio zmieniony przez Miszk@ 2009-01-10, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hawkeye 
Moderator na emeryturze
Tata Psychopata


Nick na CM: smalltomasz
Posty: 503
Skąd: Od rzeźnika wracam
Wysłany: 2009-01-10, 11:37   

Mówi się, że ludzie właśnie zasłaniają się dysgrafią. ;)

@Kostek - jak nie listy, to są pocztówki na różne okazje, tam tym bardziej mile widziane jest ładne pismo (nie ma jak to kontrast: ładna pocztówka - okropny wpis). Mi jest wstyd kiedy odbieram paczkę i widzę swój podpis na pokwitowaniu (wiem, kuriera lub listonosza to nic nie obchodzi, ale mnie to strasznie bije po oczach).

@Agiss - high five!

@Miszka - ja wychodzę z założenia, że po prostu się nie staram, dzięki za rady :)
 
     
Miszk@ 

Nick na CM: Miszk@
Posty: 68
Skąd: Polska.
Wysłany: 2009-01-10, 11:41   

No to prawda, niektórzy nie mają niczego takiego stwierdzonego a mówią "mam dysgrafię" i myślą że po problemie ;p.

Podziwiam to, że widzisz swoje i pismo i przede wszystkim CHCESZ je poprawić. Bardzo dobry początek ^_^.
 
 
     
Agiss 
Twórca logo


Nick na CM: Agiss
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-10, 13:26   

Hawkeye napisał/a:
@Agiss - high five!


:D *high five*

Serio, piórem się piszę tysiąc razy lepiej imho ;] Ja się przerzuciłam niemal od razu z ołówka w podstawówce i szczęśliwa jestem. Jak przerwy robiłam w pisaniu piórem to mi na dobre nie wychodziło xd Teraz mogę spokojnie długopisem, ale wolę moje pióro kochane. Najgorzej jak muszę dostać nowe bo staremu rozwaliłam stalówkę, trudno się przyzwyczaić że stalówka musi przywyknąć do stylu pisania właściciela ;0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group